Wypełniacze (wolumetria)

* kliknij aby rozwinąć

Wiek, zmiany hormonalne, promieniowanie słoneczne, palenie papierosów mają wpływ na powstawanie zmarszczek. Skóra staje się mniej elastyczna. Z biegiem czasu obniża się w niej zawartość kwasu hialuronowego – ważnego czynnika nawilżającego. Także dochodzi do zmniejszenia ilości podskórnej tkanki tłuszczowej co powoduje zmianę kształtu twarzy ,powstanie cieni. Wolumetryczne odmładzanie polega na przywróceniu utraconej objętości najczęściej w okolicy skroni, kości policzkowych i kata żuchwy. Zabieg modelowania konturów twarzy pozwala nie tylko na zmianę proporcji twarzy, ale powoduje również zwiększenie napięcia skóry (efekt liftingujący). Preparaty zawierające kwas hialuronowy powodują także nawilżenie skóry dając efekt wypoczętej, młodej i zdrowej skóry.

Wypełniacz bruzd i zmarszczek podaje się podskórnie w znieczuleniu miejscowym podczas serii zabiegów. Wielkość cząsteczek oraz ilość preparatu uzależniona jest od miejsca podania. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, zaczerwienienie lub punktowe zasinienie. W takim przypadku stosowane są chłodne okłady. Po zabiegu nie jest wskazane korzystanie z solarium. Efekt zabiegu utrzymuje się w zależności od miejsca zastosowanego preparatu. W ustach około pół roku, w fałdach nosowo-wargowych, kącikach ust, okolicy skroni i policzków ponad rok.

 • Fortelis ExtraOpen or Close

  Jest wchłanianym implantem otrzymanym podczas biofermentacji kwasu hialuronowego. Dzięki niezwykłemu zwiększaniu objętości, preparat doskonale rozwiązuje problem: - głębokich bruzd i zagłębień skóry twarzy,modelowania konturów twarzy

  • powiększania objętości ust • „budowaniu rusztowań" podtrzymujących zwiotczałą skórę

  Działanie preparatu Fortélis Extra opiera się na nowoczesnej i zaawansowanej technologii, która nadaje implantom elastyczność oraz zwiększanie objętości. Dzięki perfekcyjnej elastyczności preparat Fortélis Extra zapewnia zdumiewające możliwości korekcji głębokich zmarszczek, modelowania, zwiększania objętości i osiągania naprawdę trwałych rezultatów.

 • Wypełniacz bruzd i zmarszczekOpen or Close

  Z biegiem lat zmienia się kształt twarzy, skóra na policzkach zapada się a usta stają się wąskie. Fałdy nosowo-wargowe wiotczeją i nadają twarzy zmęczony wygląd. Aby opóźnić proces starzenia i nadać twarzy młody wygląd polecamy zabiegi wypełnienia bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym. Kwas ten to substancja naturalnie występująca w skórze. Jest jej podstawowym składnikiem umożliwiającym utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Z wiekiem poziom kwasu hialuronowego znacznie się obniża, co prowadzi do zwiotczenia skóry twarzy.

  Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

  Wskazania :

  • opadnięte kąciki ust • podkrążone oczy • zmarszczki nad górną wargą „palacza” • zmarszczki między brwiami • zmarszczki „kurze łapki” • poziome zmarszczki na czole

  Przebieg zabiegu:Osobom bardzo wrażliwym proponujemy na ok. godzinę przed zabiegiem znieczulenie miejscowe przy pomocy kremów –Emla lub Anestop .Wypełniacz zmarszczek, w postaci przezroczystego żelu, podaje się bardzo cienką igłą w miejsce wymagające korekcji. Po wstrzyknięciu substancji w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 15 minut. Efekt jest natychmiastowy. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

  Objawy niepożądane:

  • zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału -objawy te znikają w przeciągu 72 godzin, • świąd w przypadku skóry wrażliwej, • nadwrażliwość w miejscu korekcji, • sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni;

  Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. W skutek stymulacji produkcji kolagenu przez kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach każde następne wygładzenie zmarszczek jest bardziej efektywne. Kolejne wypełnienie zmarszczek pozwala na mniejsze zużycie preparatu przy kolejnych zabiegach i co za tym idzie obniżenie kosztów.

  Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.

  Przeciwwskazania :

  • ciąża, karmienie piersią, • choroby o podłożu autoimmunologicznym, • skłonność do powstawania blizn przerostowych, • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), • nadwrażliwość na wypełniacz bruzd i zmarszczek

 • Surgiderm Open or Close

  To gama produktów stabilizowanego kwasu hialuronowego pochodzenia syntetycznego do wypełniania zmarszczek. Wyróżnia je nowa technologia polegająca na bardziej efektywnym procesie stabilizacji (cross-linking) opatentowanym przez Laboratorium CORNEAL®, gdzie wszystkie połączenia są efektywne i tworzą razem strukturę trójwymiarową. Dzięki temu preparaty SURGIDERM® są wyjątkowo trwałe, bardzo wydajne i łatwe w iniekcji.

  W skład gamy SURGIDERM® wchodzą następujące produkty:

  SURGIDERM® 18- to implant o stężeniu kwasu hialuronowego 18 mg/g charakteryzujący się największą płynnością i jest przeznaczony do korekcji płytkich zmarszczek typu "kurze łapki" oraz zmarszczek wokół ust typu "palacza" i "śmiechu". Można go stosować po korekcji wypełniaczem zmarszczek.

  SURGIDERM® 30- to implant o stężeniu kwasu hialuronowego 24mg/g charakteryzujący się dużą gęstością. Stosuje się go do wypełniania głębokich fałd na skórze, modelowania kości policzkowych i zwiększania objętości. Wstrzykiwany jest w głębszą warstwę skóry właściwej.

  SURGIDERM® 24 XP- to dość gęsty implant o stężeniu kwasu hialuronowego 24mg/g. Przeznaczony do korekcji średnich fałd na skórze, może być również używany do podkreślenia konturu warg. Preparat bardzo łatwy w iniekcji, idealny dla lekarzy zaczynających wstrzykiwanie implantów. Wstrzykiwany jest w środkową i powierzchowną warstwę skóry właściwej.

  SURGIDERM® 30 XP- to implant o stężeniu kwasu hialuronowego 24mg/g charakteryzujący się dużą gęstością, ale zarazem wysoką jednorodnością i plastycznością. Jest również bardzo łatwy w użyciu i daje bardzo trwałe efekty. Zalecany do korekcji średnich i głębokich fałd na skórze, modelowania kości policzkowych, jak i zwiększania objętości i podkreślenia konturu warg. Nadaje się również znakomicie do wygładzania.

 • Juvederm Open or Close

  Juvederm ULTRA to nowa generacja wypełniaczy zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem substancji znieczulającej, które w szybki i mało-bolesny sposób przywrócą naturalne piękno tych okolic twarzy, które są najbardziej narażona na powstanie fałdów i zmarszczek statycznych.

  Dzięki unikalnemu połączeniu specjalnej formy usieciowanej matrycy 3D kwasu hialuronowego oraz środka znieczulającego miejscowo, zabieg wypełnienia zmarszczek staje się bardzo komfortowy zarówno dla lekarza jak i pacjenta:

  • unikalna gładka konsystencja żelu zapewnia łatwość iniekcji a jednocześnie wysoką precyzję podania (nawet w płytkie warstwy skóry właściwej) • substancja znieczulająca zmniejsza ból w trakcie zabiegu oraz podczas masowania i po wyjściu z gabinetu lekarskiego. Zaczerwienienie i obrzęk są mniejsze –dzięki czemu pacjent może od razu powrócić do swoich codziennych zajęć bez obaw że ktoś zauważy wykonany zabieg.

 • Princess FillerOpen or Close

  Sterylny, bezbarwny i homogenizowany wypełniacz (na bazie kwasu hialuronowego) wygładzający bruzdy i zmarszczki oraz poprawiający kontur i jędrność ust.

  Dzięki wypełniaczowi bruzdy stają się płytsze, rysy twarzy łagodnieją a usta stają się pełne i zmysłowe. Działanie preparatu jest długotrwałe ale nie permanentne. Wstrzyknięty preparat powoli rozchodzi się pod skórą, nadając jej gładki i naturalny wygląd.