Mezoterapia

* kliknij aby rozwinąć

Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w skórę substancji zawierających witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, wyciągi tkankowe. Mezoterapia najczęściej stosuje się w przypadku objawów starzenia, zmarszczek, wiotkości, utraty elastyczności i suchości skóry, celulitu, wypadaniu włosów. Dzięki dostarczeniu odpowiednich substancji leczniczych poprawia się metabolizm komórek, stymuluje fibroblasty, produkcję kolagenu i elastyny, poprawia nawilżenie i odżywienie skóry.

W przypadku cellulitu zabieg polega na wprowadzeniu substancji czynnych (jak kofeina, rutyna, prokaina, wyciąg z karczocha, enzymy lipolityczne) w miejsca zajęte cellulitem. Substancje te wpływają na przemianę materii, pobudzają mikrokrążenie, niwelują tkankę tłuszczową

 • Mezoterapia GłowyOpen or Close

  Niweluje objawy łysienia i wypadania włosów.

  Mezoterapia polecana jest w wypadku problemów z osłabieniem i nadmiernym wypadaniem włosów. Zabiegi polegają na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami pobudzającymi wzrost włosów i zapobiegającymi ich wypadaniu. Zabiegi zwykle przeprowadza się w podobnym schemacie jak inne zabiegi mezoterapii (w seriach na które składa się 3-5 zabiegów).

  Przeciwwskazania: Zabiegów nie wykonuje się u kobiet w ciąży, karmiących, w przypadku alergii , w zaburzeniach krzepnięcia, cukrzycy, stanach zapalnych skóry, opryszczce, przy zażywaniu niektórych leków np: aspirynie.

 • Mezoterapia StarzeniaOpen or Close

  Mezoterapia objawów starzenia, zmarszczek, wiotkości, utraty elastyczności i suchości skóry, które nasilają się i pogłębiają wraz z wiekiem. Ostrzykuje się okolicę twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni. Dzięki dostarczeniu odpowiednich substancji leczniczych poprawia się metabolizm komórek, stymuluje fibroblasty, produkcję kolagenu i elastyny, poprawia nawilżenie i odżywienie skóry. Zabiegi wykonuje się najczęściej z częstotliwością 3 zabiegów co 2 tygodnie, następnie 3 zabiegi co miesiąc i zabieg podtrzymujący efekt leczenia co 3-6 miesięcy.

  PRZECIWWSKAZANIA: • zwiotczenie skóry • odwodnienie skóry • rozstępy • cellulit • wypadanie włosów

 • Mezoterapia CellulituOpen or Close

  Mezoterapia cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczej bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem.

  Aplikujemy je metodą iniekcji punktowych, co kilka cm. Substancje te wpływają na przemianę materii, pobudzają mikrokrążenie oraz niweluja tkankę tłuszczową. Najważniejszym elementem terapii jest odpowiedni dobór koktajlu.

  Koktajle do mezoterapii cellulitu: Podawaną substancję nazywamy koktajlem, ponieważ jest najczęściej mieszanką kilku składników aktywnych. Zazwyczaj dobieramy leki przyspieszające spalanie tłuszczu, likwidujące zastój limfatyczny, stymulujące metabolizm oraz poprawiające ukrwienie. Są to między innymi L-karnityna, krzemionka organiczna, rutyna, wyciąg z karczocha, wyciąg z rośliny Centella Asiatica, tiratricol oraz zestawy witamin. Substancje te dobieramy indywidualnie do obszaru, jego rozległości, stopnia cellulitu oraz nasilenia poszczególnych jego cech u zainteresowanej osoby.