Depilacja Laserowa


Depilacja laserowa wykorzystuje efekt cieplny powstający w wyniku pochłaniania przez barwnik włosa i naczynia mieszka włosa wiązki światła laserowego o określonej długości fali. Promieniowanie laserowe powoduje trwałe uszkodzenie mieszków włosowych, znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu.

Przerwy między zabiegami oparte są na cyklu wzrostu włosa (anagen, telogen i katagen). Mieszki włosowe mogą zostać zniszczone tylko w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Zatem każdy zabieg powinien wyeliminować ten procent włosów, który aktualnie jest w fazie wzrostu (anagen). Ponieważ te trzy stany wzrostu włosa odbywają się cyklicznie, do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Czas, aby włos przeszedł przez te etapy, jest różny, zależny m.in. od koloru włosów, typu skóry oraz miejsca na ciele pacjenta. Stąd wynika i ilość zabiegów (zazwyczaj od 3 do 6), i odstępy czasowe, które ustala się z pacjentem już w trakcie leczenia.

Przed zabiegiem:

    Zabiegi laserowe charakteryzują się:

  1. obszar, który będzie naświetlany, należy ogolić
  2. przez dwa tygodnie, przed i po zabiegu, unikać słońca
  3. odczekać cztery do sześciu tygodni, jeśli wcześniej usuwano owłosienie przez wyrywanie lub za pomocą chemii czy wosku

W trzy do czterech tygodni po zabiegu powinny pojawić się na skórze „łyse” obszary będące rezultatem wysuwania się włosów z mieszków. Czas wychodzenia włosów zależy od indywidualnych czynników, takich jak typ włosa czy typ skóry. Ciemne i grube włosy wychodzą szybciej.