Chirurgia plastyczna

* kliknij aby rozwinąć

 • Lifting czoła i brwiOpen or Close

  Lifting czoła i brwi wykonuje się w celu wygładzenia czoła, uniesienia opadniętych brwi oraz wygładzenia powiek górnych. Polega na podciągnięciu skóry czoła i skroni z wycięciem jej nadmiaru. Zabieg ten jest zazwyczaj łączony z plastyką powiek lub liftingiem twarzy. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Cięcie skórne ukryte jest w linii włosów. W niektórych przypadkach wykonywana jest plastyka mięśnia czołowego ograniczając w ten sposób marszczenie czoła. Lifting czoła pozwala nadać tej okolicy twarzy pogodniejszy wygląd.

  Zabieg operacyjny trwa około 1,5 godziny. Ewentualne dolegliwości bólowe ustępują po ogólnie dostępnych środkach przeciwbólowych Obrzęki i zasinienia utrzymują się przez okres 7-14 dniach. Szwy usuwa się po 10-14 dniach od zabiegu.

 • Plastyka nosaOpen or Close

  Korekcja nosa Zabieg przeprowadza się najczęściej w znieczuleniu ogólnym. W większości przypadków celem plastyki nosa jest zmniejszenie jego rozmiarów, wymodelowanie jego koniuszka, zniwelowanie garbu lub zmianę kąta między nosem, a górną wargą. Prawie wszystkie operacje wykonuje się przez cięcie wewnątrz nozdrzy co powoduje, że blizna jest praktycznie niewidoczna. Stosując specjalne pilniki i dłuta modeluje się kostne rusztowanie nosa. W niektórych przypadkach wskazane jest dodatkowe uzupełnienie szkieletu nosa poprzez implantację własnej chrząstki pacjenta lub implantów silikonowych. Przy plastyce koniuszka nosa usuwa się fragment chrząstki - natomiast zmianę kąta między nosem, a górną wargą uszykuje się przez podwyższenie przegrody. Zabieg zależnie od rozległości trwa od 1 do 3 godzin.

  Po operacji zakłada się gips, a do wnętrzu nosa wprowadza się specjalny opatrunek unieruchamiający przegrodę. Po zabiegu mogą wystąpić dolegliwości bólowe, ustępujące zwykle po zastosowaniu ogólnie dostępnych środków przeciwbólowych. Operowane okolice należy delikatnie ochłodzić lodem, a głowę trzymać lekko uniesioną. Takie postępowanie ograniczy zasinienia i obrzęki, nie tylko samego nosa, ale również powiek. Opatrunek gipsowy stosuje się przez okres 10 dni. Niekiedy konieczne jest przez jakiś czas zakładanie go na noc. Zasinienia i obrzęki wokół powiek cofają się po okresie 14 dni. Obrzęk nosa ustępuje nieco wolniej i może się utrzymać nawet przez miesiąc. Jeśli operacja była rozległa, ostateczny wynik widać dopiero po kilku miesiącach.

 • Plastyka uszu Open or Close

  Odstające małżowiny uszne u większości osób są problemem emocjonalnym dającym poczucie znacznego defektu estetycznego.

  Zabieg korekcji polega na przyłożeniu małżowiny do czaszki poprzez plastykę chrząstki oraz wycięcie nadmiaru skóry. Cięcie a tym samym blizna pooperacyjna przebiega w bruździe pomiędzy tylna powierzchnią małżowiny a skórą głowy. Jest ona praktycznie niewidoczna. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu może wystąpić obrzęk oraz zasinienie, które ustępują po okresie 10-14 dni . Szwy usuwane są po 10-14 dni.

  Wskazane jest zakładanie opaski na uszy w trakcie snu przez okres miesiąca.

 • Plastyka brzuchaOpen or Close

  Wskazaniem do przeprowadzenia plastycznej korekcji powłok brzucha jest nadmiar skórno-tłuszczowego nawisu zlokalizowanego pod pępkiem. Powstaje on u osób u których doszło do znacznej redukcji masy ciała. U kobiet po porodzie czasami dochodzi także do zwiotczenie ściany brzucha spowodowane rozejściem się jej powięziowo-mięśniowej struktury. Zabieg operacyjny polega na oddzieleniu nawisu skórno-tłuszczowego i usunięcie jego nadmiaru. Cięcie skórne wykonuje się nad spojeniem łonowym w celu jak najlepszego ukrycia blizny. U osób z wiotką ścianą brzucha wykonuje się dodatkowo plastykę mięśni i powięzi.

  Po zabiegu mogą wystąpić dolegliwości bólowe. Pacjent przez kilka dni powinien leżeć z nogami zgiętymi w stawie biodrowym. Szwy usuwane są po 10-14 dniach.

 • Korekcja bliznOpen or Close

  Każde naruszenie integralności skóry zarówno podczas zabiegu chirurgicznego, jak i zranienia, powoduje powstanie blizny. Wygląd i wielkość zależy reakcji ciała pacjenta na proces gojenia, miejsca występowania, okolicznościach jej tworzenia się i przebiegu procesu gojenia. Blizny nie można usunąć, można ją tylko korygować tak, aby była mniej widoczna lub zupełnie niewidoczna.

  Operacyjna korekcja blizn jest wykonywana jest w przypadkach upośledzenia ruchomości lub też zaburzeń wzrostu poszczególnych okolic ciała bądź ich wygląd wpływa negatywnie na samopoczucie i zadowolenie pacjenta.

 • Usuwanie zmian skórnychOpen or Close

  Zmiany skórne mogą być usuwane zarówno ze wskazań medycznych i estetycznych. Ze wskazań medycznych usuwane są nowotwory skóry, znamiona atypowe, lub znamiona w miejscu drażnienia. Ze wskazań estetycznych usuwa się zmiany łagodne: plamy, piegi przebarwienia, które z powodu ich miejsca wystąpienia i wielkości mogą być trudne do zaakceptowania. Należy mieć na uwadze fakt, że usunięcie każdej zmiany pozostawia różnej wielkości bliznę, która z czasem staje się mało widoczna. Łagodne zmiany skórne można także usunąć stosując krioaplikacje lub fotoablację laserową.